Blogas

Papuošalų priežiūra

blog_img_1

Noredami, kad papuošalų mus dar žiugintų puoštų ir ilgai tarnautų turime laikytis keleto priežiūros taisyklių:

• Savo papuošalus saugokite nuo drėgmės. Einant praustis, sportuoti, į pirtį ar sporto klubą. Taip pat atostogaujant venkite baseino vandens, o maudantios jūroje, ežere vanduo šaltesnis, todėl pirštų dydis sumažėja ir Jūs galite pamesti žiedą, o jūros bangos nepastebimai nuplaus grandinėlę ar auskarus. Bižuterijai labiausiai kenkia vanduo, ypač jei jis yra su chloru ar druska

• Tvarkydamiesi namuose ar dirbdami lauke venkime nešioti papuošalus. Papuošalai greičiau nusidėvi, lengviau braižosi, chemikalai, grubi žemė ar darbo įrankiai gali nepataisomai pažeisti gaminių ar akmenų paviršių

• Naudojant kūno kremus, losjonus, apsaugą nuo saulės nusiimkite papuošalus, nes kūno priežiūros priemonės gali likti ant juvelyrinių dirbinių, juos aptraukti neskaidria plėvele ir papuošalai praras blizgesį, atrodys lyg nunešioti.

• Kvepalus naudokite prieš užsidedant papuošalus, nes jie taip pat gali pakeisti juvelyriškos spalvą.

• Papuošalus laikykite atskirose juvelyrinėse dėžutėse, maišeliuose ar didesnėje juvelyrinėje dėžėje, turinčioje atskirus skyrius. Namie augomi gaminiai turėtų nesiliestų tarpusavyje, taip juos apsaugosite nuo subraižymo, spalvų pokyčių dėl tarpusavio reakcijų.

• Laikas nuo laiko papuošaluose prisikaupia nešvarumų. Į sunkiai pasiekiamas juvelyrinių dirbinių ertmes ar po akmenimis patenka dulkių, jokiu būdų nevalykite jų kietomis, smailiomis priemonėmis, nes galite nepataisomai juos subraižyti. Jeigu turite, naudokite ultragarsų vonelę arba pristatykite išvalymui į profesionalias dirbtuves. 

• Papuošalams spindesį galima susigražinti ir namie. Drungname vandenyje ištirpinkite truputį neutralaus muilo, suvilgykite minkštą dantų šepetėlį ir juo švelniai nuvalykite gaminius. Stipresnį efektą pasieksite, jei po to papuošalą nublizginsite specialia poliruojančia servetėle.

Kitą kartą pasidalinsime kaip prižiūrėti tauriųjų metalų: aukso, sidabro, platinos bei papuošalus su brangiaisiais akmenimis.

https://www.facebook.com/484410041723382/posts/1723870951110612/